Písma zdarma ke stažení

Každé písmo má své originální jméno, které následuje za zkratkou JDK, nejde tedy o jednu rodinu fontů. Pokud si stáhnete více fontů, budou se vám po instalaci v editorech ukazovat za sebou, ne pod jednou zkratkou. Zde a na homepage je řadím podle data přidání od nejnovějšího, v liště jsou řazeny abecedně. Níže už stačí kliknout na název písma a dostanete se ke stažení konkrétního fontu. Pokud chcete o fontech diskutovat a hodnotit je, použijte kartu Blog.

Fonty jsou k dispozici jako soubory *.ttf, chcete-li jiný typ souboru (*.otf, *.svg nebo *.eot), napište mi e-mail.

Ručně psaný tenký font, zašpičatělý, ostrý, psaný poměrně vypsanou rukou. Vhodný jako písmo na dopisy a jiné dokumenty. Obsahuje samostatně použitelné tiskací verzálky. Dostupný ve čtyřech řezech: regular, angry, semibold a smibold angry. Řezy angry jsou v minusculech obohaceny o piktogramy blesků, bomb, lebek, hrobečku, šibenice, mraku a nože.


Popraskaný font připomínající střepy, případně rozlámané úlomky slídy. Vhodný k nápisům na kameni, rozbitým nápisům atp. Pouze jediný řez obsahující jen velká písmena.

Klasický digitální font jako z hodinek. Dobrý například jako mluva robotů. Malá i velká písmena, celkem 4 řezy: regular, italic, bold a bold italic.

Strašidelné snadno čitelné písmo, vhodné jako nepříliš hrůzný monsterfont, například mluva orků, skřetů, obrů atp. Vhodné i k retuši sfx. Obsahuje malá a velká písmena, zajímavé ligatury. Celkem 5 řezů: regular, italic, bold, bold italic a outline.

Dětské až adolescentní psací písmo. Obsahuje 4 řezy: regular, calligraphic, love a song. Poslední dva jsou rozšířením řezu regullar o obrátky okolo písmen navozující náladu (srdíčka, květy, notičky).

Tučný komiksový font. Obsahuje pouze verzálky, je vhodný k retuši grafických nápisů (sfx) a k psaní výrazných výkřiků v bublinách. Aktuálně dva řezy: black a black outline.

Tučný scifi font. Obsahuje pouze verzálky a kapitálky. Vhodný na nadpisy, loga a výrazné grafické prvky. Aktuálně pouze v řezu bold.


  • Bezpatkový font s hladkými zakulacenými liniemi. Vhodný jak na sazbu, tak i například k tvorbě loga. Velmi obsáhlý. Najdete v něm znaky jako slitky a různé speciální značky. V řezu regular, italic, bold, bold italic a unreadable.
  • Font komiksový v plnotučném provedení. Obsahuje pouze verzálky a je velice vhodný k retuši grafických nápisů (sfx). Aktuálně má dva řezy: heavy a heavy outline.

    Font ručně psaný, komiksový, lehce roztřesený. Jde o kompletní font, který obsahuje majuskule i minuskule. Má 4 řezy: regular, italic, bold a bold italic.

    Vytvořte si s Mozello web nebo e-shop.

    Rychle, snadno a bez programování.

    Nahlásit porušení pravidel Podrobnosti